Nauka - SWRN

Przejdź do treści


NAUKA

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BEZPŁATNYM BADANIU
Zdrowie każdego z nas w dużym stopniu zależy od jakości własnej flory bakteryjnej zasiedlającej jelito grube. Dlatego miło nam poinformować że nasze Stowarzyszenie wspiera działaniem ważny projekt naukowy prowadzony przez genXone S.A. mający odpowiedzieć, w jaki sposób mikrobiom jelitowy wpływa na ludzkie zdrowie i jaki jest jego wzorzec dla zdrowego człowieka.
Więcej informacji znajdziesz na stronie genXone:
/informacje o badaniu - w zakładce O GENXONE -> NANOBIOME/
Szanowny Członku Stowarzyszenia WRN,               
        
Coraz więcej doniesień naukowych mówi o tym, że mikroflora naszych jelit realnie wpływa nie tylko na kondycję całego organizmu, ale także na samopoczucie, a nawet konkretne jednostki chorobowe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc w zgłębieniu tego tematu.
  
Zapisz się i uzupełnij ankietę, laboratorium wyśle Ci zestaw pobraniowy wraz z instrukcją. Do zestawu zostanie dołączony indywidualny kod, dzięki któremu anonimowo dokończysz szczegółową ankietę. Po odesłaniu próbek (na koszt genXone) w zamian za wzięcie udziału w badaniu otrzymasz wyniki wraz ze szczegółowym opisem Twojej mikroflory jelitowej, które będziesz mógł sprawdzić na indywidualnym panelu pacjenta firmy genXone S.A.
  
UWAGA!  Udział w badaniu odbywa się anonimowo i całkowicie poza naszym Stowarzyszeniem. Nie ma żadnego wpływu na ocenę ryzyka ubezpieczeniowego.
  
Zapisy do badania trwają do 30.04.2021r.
       

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących badania zapraszamy do kontaktu: kontakt@nanobiome.pl.


ORGANIZUJEMY DLA CZŁONKÓW SWRN WARSZTATY "A  B  C  GENETYKI"

Propozycja nasza skierowana jest do osób, które chcą zaznajomić się z zagadnieniami genetyki oraz mikrobiologii, nie posiadając jednak wykształcenia w tym kierunku.
Tematyka szkolenia:

1. „Genetyka człowieka – geny i niesione przez nie informacje.
Badania genetyczne w identyfikacji predyspozycji do zachorowań na nowotwory i choroby zakrzepowo-zatorowe”.
Co to są geny i jakie informacje są w nich zapisane? Które informacje są szczególne przydatne dla ochrony zdrowia? Jakie ryzyko zachorowania występuje u nas gdy chorują nasi najbliżsi? Ludzie od zawsze chcieli wiedzieć jaka przyszłość ich czeka. Podczas spotkania postaramy się udzielić odpowiedzi na często nurtujące pytania dotyczące rodzinnego występowania choroby i jej podłoża. Ponadto postaramy się wprowadzić w tajniki fascynującej nauki jaką jest genetyka i biologia molekularna.

2. „Człowiek jako podłoże dla rozwoju mikroorganizmów. Wykrywanie i identyfikacja drobnoustrojów chorobotwórczych dla człowieka.”
Mikrobiologia jest nauką dostarczającą wielu informacji na temat bakterii, wirusów i grzybów oraz chorób przez nie wywoływanych. Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję zapoznania się ze specyfiką działania chorobotwórczych mikroorganizmów, a także odpowiemy m.in. na pytania: czy wszystkie bakterie i wirusy są szkodliwe dla naszego zdrowia, czy istnieją skuteczne systemy ich wykrywania, jaką informację niosą wyniki badań mikrobiologicznych i jak je interpretować, czy lekarz prawidłowo postępuje przypisując nam antybiotyki bez wykonania specjalistycznych badań? A wszystko to w trosce o nasze zdrowie.

3. „Dlaczego jesteśmy unikalni? Zróżnicowanie międzyosobnicze i sposoby jego określenia.”
Każdy osobnik dowolnego gatunku stanowi genetyczną indywidualność. Zmienność osobnicza jest wynikiem łączenia się osobników w pary i szeregu zmian zachodzących w materiale genetycznym. Wykorzystując najnowsze narzędzia biologii molekularnej, biotechnologii i medycyny możemy określić indywidualny dla każdego człowieka zestaw cech pozwalający odróżnić go od innych. Podczas spotkania zostaną wprowadzeni Państwo w świat identyfikacji osobniczej. Dowiedzą się Państwo kto i w jakim celu może poddać się tego typu badaniu i w jaki sposób określa się unikatowy dla każdego profil genetyczny.

Zajęcia warsztatowe obejmują swoim zakresem:
1. Wprowadzenie i wykład
2. Pobranie materiału genetycznego.
3. Izolację DNA.
4. Ocenę ilościową i jakościową izolatów DNA.

Czas trwania szkolenia: 1 dzień
Miejsce szkolenia: laboratorium w Poznaniu
Cena szkolenia: 615 zł brutto/osobę (w tym materiały szkoleniowe, napoje, ciastka, certyfikat uczestnictwa )
Minimalna grupa uczestników: 10 osób

Serdecznie ZAPRASZAMY
zgłaszania prosimy składać drogą mailową: biuro@swrn.org.pl lub telefoniczna: 22 401 72 36
JESTEŚMY SPONSOREM KONFERENCJI BIOPOTENCJAŁ 2015

Miło nam poinformować, że zostaliśmy patronem medialnym i jednym ze sponsorów Konferencji BIOPOTENCJAŁ 2015.

Konferencja odbędzie się w dniach 28-30 września 2015 r. w budynkach Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zlokalizowanych w kampusie im. Ks. prof. Ryszarda Rumianka przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie.
Organizatorami są: Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.
Celem Konferencji jest umożliwienie absolwentom studiów magisterskich na kierunkach przyrodniczych oraz studiów inżynierskich i magisterskich na kierunkach przyrodniczo – technicznych uczelni z całej Polski zaprezentowania wyników swoich badań prowadzonych w ramach wykonywania prac dyplomowych.
Część Konferencji obejmująca tematykę przyrodniczą podzielona jest na 3 bloki tematyczne:
1. Biologia ogólna i środowiskowa
2. Biologia człowieka
3. Biologia medyczna

Natomiast część Konferencji obejmująca tematykę przyrodniczo - techniczną podzielona jest na 5 bloków tematycznych:
1. Gospodarka odpadami
2. Odnawialne źródła energii
3. Inżynieria sanitarna i wodna
4. Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja
5. Bioinżynieria

Szczegółowe informacje na temat Konferencji znajdziecie Państwo tutaj: http://www.biopotencjal2015.uksw.edu.pl/.
Zachęcamy również do odwiedzenia profilu Konferencji na fb: BIOPOTENCJAŁ.
AKTUALNOŚCI NAUKOWE

III KONFERENCJA NAUKOWA
"WITAMINA D - ELIKSIR ZDROWIA"

2 lipca 2016 w Warszawie odbyła się III Konferencja Naukowa „Witamina D – eliksir zdrowia” zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia „PRO-SALUTEM”. Celem spotkania było rozpowszechnienie wiedzy na temat właściwości i zastosowania witaminy D, zalet wynikających z jej suplementacji, a także skutków jej niedoboru.
Wydarzenie zgromadziło ekspertów środowisk naukowych oraz producentów sektora farmacji, suplementów diety i odżywek. Każdy wykład wygłoszony został przez wybitnych specjalistów z dziedziny endokrynologii, onkologii, ginekologii oraz farmacji.
Wykłady zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. W pierwszej części spotkania zaprezentowano syntezę i metabolizm witaminy D u człowieka oraz diagnostykę biochemiczną niedoboru omawianej witaminy. Druga sesja była poświęcona prewencji chorób przy pomocy cholykalcyferolu, m.in. osteoporozy, nowotworów, chorób układu krążenia czy tarczycy. Trzeci blok ukazywał wpływ witaminy D na depresję oraz na inne zaburzenia psychiatryczne, a także związek z antykoncepcją.
W kolejnych latach odbędą się następne edycje konferencji. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach i propagowania prozdrowotnych właściwości witaminy D.
PRZYCZNY I SKUTKI NIEDOBORU WITAMINY D - ZOBACZ

2016-07-02
I NARODOWY
KONGRES
ŻYWIENIOWY

I Narodowy Kongres Żywieniowy.
20 stycznia 2016r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się I Narodowy Kongres Żywieniowy pod hasłem „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016”.
Przedstawione zostały nowe idee dotyczące żywności i żywienia oraz najnowsze osiągnięcia w prewencji i leczeniu przewlekłych chorób, takich jak chorób układu krwionośnego, cukrzycy typu 2, otyłości i choroby Alzheimera.
Obrady poruszyły również problem obecności tłuszczów i soli w diecie człowieka, niedoboru jodu i zmian nawyków żywieniowych.
Wszystko zostało ujęte w nowej piramidzie żywieniowej, którą możecie Państwo zobaczyć obok.




























2016-01-20
KONFERENCJA
NOWE TECHNOLOGIE W PRZEMYŚLE CHEMICZNYM

Konferencja „Nowe technologie w przemyśle chemicznym”
15 grudnia 2015 w Warszawie odbyła się konferencja „Nowe technologie w przemyśle chemicznym”, na której spotkały się działy B+R, fundusze Venture Capital i naukowcy. Konferencja miała na celu wspieranie innowacyjności i podnoszenie konkurencyjności gospodarki opartej na wiedzy poprzez odpowiednie wykorzystanie potencjału intelektualnego i naukowego w procesie transferu technologii.
Wykłady zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. W pierwszej części spotkania zaprezentowało się kilka funduszy i spółek inwestycyjnych oferujących naukowcom wsparcie w komercjalizacji wyników ich badań. Wśród nich znalazły się fundusze inwestycyjne Arkley Seed Fund, Lewandowski & Partners, Black Pearls, spółka inwestycyjna Imper Alfa, a także fundacja StartUp Hub Poland. Przedstawiciel Experior Venture Fund przedstawił prezentację na temat finansowania nowych technologii z pomocą funduszu typu venture capital.
W drugim bloku o innowacyjnych kierunkach Grupy Kapitałowej Azoty mówił jej przedstawiciel Paweł Bielski. „Komercjalizacja technologii przemysłowych” była tematem prezentacji Macieja Paternaka i Stanisława Leśniaka z PWC Poland. Następny krótki wykład na temat wsparcia innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw należał do Agnieszki Jakubiak z Agencji Rozwoju Przemysłu. Jarosław Piekarski z Krajowego Punktu Krajowego przedstawił natomiast instrumenty dotacyjne i kapitałowe finansowania badań i innowacji w ramach Programu ramowego HORYZONT 2020. Na zakończenie bloku Arkadiusz Kuich z Erne Ventures mówił o komercjalizacji badań naukowych okiem funduszy venture capital.
Część trzecia została oddana naukowcom. Zaprezentowali oni ciekawe wyniki swoich badań, wynalazki, które w najbliższej przyszłości mogą stać się przedmiotem komercjalizacji. Jeśli zainteresują one przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, być może efekty ich współpracy ujrzymy w najbliższych latach na rynku.

2015-12-15
VI OGÓLNOPOLSKA
KONFERENCJA POSTĘPU
W BADANIACH BIOMEDYCZNYCH

VI Ogólnopolska Konferencja Postępy w Badaniach Biomedycznych.
W dniach 5-6 grudnia 2015 w Warszawie odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Postępy w Badaniach Biomedycznych. Wydarzenie zgromadziło 160 uczestników, spośród których 40 osób prezentowało własne prace. Na konferencji zaprezentowanych zostało 6 sesji tematycznych: onkologia molekularna, nowe technologie w naukach biomedycznych, biomarkery i diagnostyka, biologia medyczna, badania i rozwój oraz genetyka medyczna.
Program konferencji uświetniły wykłady eksperckie otwierające każdą z sześciu sesji tematycznych - dr. hab. Dariusza Śladowskiego, prof. Jacka Kubiaka, prof. Jerzego W. Kawiaka, dr. hab. Grzegorza M. Wilczyńskiego, dr hab. Dominiki Nowis, prof. Janusza A. Siedleckiego, dr. inż. Dariusza Smolenia.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa – zainteresowanie uczestników skłoniło Komitet Organizacyjny do wydłużenia obrad do dwóch dni. W zaplanowanej sesji doktoranckiej zostały zaprezentowane wyniki badań doktorantów z ośrodków z całej Polski, podobnie jak w następującej po niej sesji plakatowej. Równolegle przeprowadzono warsztaty:
" PluriBead - innowacyjna technologia separacji komórek i białek z płynów biologicznych" organizowane przez firmę Blirt,
" Czytniki wielodetekcyjne - pomiary absorbancji/fluorescencji na czytnikach płytkowych" organizowane przez firmę Biogenet,
„ Laserowa mikrodyssekcja – precyzyjna izolacja materiału biologicznego do analiz molekularnych” organizowane przez Wiktora Paskala i Kacpra Pełkę – SKN HESA,
Cieszyły się one dużym zainteresowaniem uczestników i umożliwiły im praktyczne zapoznanie się z najnowszymi metodami molekularnymi.
VII edycja Konferencji PBB planowana jest na 10-11 grudnia 2016 na terenie Centrum Dydaktycznego WUM.






2015.12.05-06
III MIĘDZYNARODOWE TARGI INNOWACJII
I NOWYCH TECHNOLOGII INNO-TECH 2015

W dniach 15-16 października 2015 roku odwiedziliśmy III Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2015, które odbył się w Kielcach.
To jedne z najbardziej docenianych wydarzeń związanych z nowymi technologiami w Polsce, będące spotkaniem przedstawicieli parków naukowo - technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.
To kuźnia ciekawych projektów i okazji do konsultacji z najlepszymi specjalistami.

Wśród wielu firm, które prezentowały swoją ofertę, uwagę zwróciła tzw. Wyspa Druku 3D. Na stoisku można było spotkać grupą młodych ale doświadczonych inżynierów i informatyków pasjonujących się szybką fabrykacją CNC, automatyką i robotyką. To grono osób nielicznych na świecie projektujących i produkujących innowacyjne, niezawodne, wielogłowicowe i kolorowe drukarki 3D.




















2015.10.15-16
III STUDENCJA
KONFERENCJA BIOLOGII MEDYCZNEJ

W dniach 22-24 maja 2015 roku uczestniczyliśmy w III Studenckiej Konferencji Biologii Medycznej, która odbyła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
BioFuzje to konferencja będąca przedsięwzięciem Koła Naukowego Biologii Medycznej „Antidotum”.
Celem konferencji była próba interdyscyplinarnego ujęcia zagadnień biologii medycznej.
Składała się z czterech niżej wymienionych, dużych bloków tematycznych:
Komórki macierzyste i inżynieria tkankowa
Immunologia i nowotworzenie
Choroby cywilizacyjne
Genetyka medyczna
W czasie konferencji swoje wykłady wygłosili specjaliści w wyżej wymienionych dziedzinach:
prof. dr hab. Andrzej Mackiewicz, dr inż. Maciej Pilarek, prof. dr hab. Małgorzata Lewandowska-Szumieł, dr hab. n. med. Dominika Nowis, prof. dr hab. n. med. Rafał Płoski, dr n. med. Tomasz Jagielski, prof. dr hab. Agnieszka Dobrzyń.
Konferencja była miejscem spotkania młodych naukowców, z różnych środowisk akademickich, którzy mieli dobrą okazję do wymienienia doświadczeń, a także do nawiązania znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości długotrwałą współpracą.
BioFuzje zakończyło rozdanie nagród najlepszym uczestnikom w kategorii prezentacja i poster. Nasze Stowarzyszenie było fundatorem nagród głównych dla następujących laureatów:
I miejsce Natalia Kułach,
II miejsce Joanna Czarnecka,
II miejsce Joanna Bujak,
III miejsce w sesji prezentacji ustnych Katarzyna Futoma,
III miejsce w sesji posterowej Katarzyna Hetmańczyk.

2015.05.22-24
PRZYGOTOWANIA DO WZIĘCIA UDZIAŁU
W III KONFERENCJI BIOFUZJE

Obecnie przygotowujemy się do wzięcia udziału w kolejnej – już III Konferencji Biologii Medycznej „BioFuzje”, która odbędzie się w dniach 22-24 maja 2015 r.
Również tu będziemy fundatorem nagród głównych.

































2015.05.22-24
WYDZIAŁ BIOLOGII
I OCHRONY ŚRODOWISKA UNIWERSYTETU
ŁÓDZKIEGO - KONFERENCJA BIOOPEN

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego
W dniach 20 -22 kwietnia 2015 r., braliśmy udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu – BioOpen, która odbyła się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Byliśmy jednym z głównych darczyńców.
Podczas konferencji mieliśmy okazję posłuchać wykładów wybitnych gości ze świata nauki, np. prof. dr hab. Jana Barciszewskiego, dr hab. inż. Anny Sip, prof. dr hab. Jana Szopy – Skórkowskiego, dr hab. Markusa Duchler, dr hab. Jarosława Grobelnego, prof. dr hab. Leszka Kaczmarka oraz prof. dr hab. Artura Jarmołowskiego, a także początkujących, młodych i zdolnych naukowców z całej Polski. Konferencja była miejscem prezentacji dokonań licznych zespołów badawczych, wymiany cennych doświadczeń w zakresie prowadzonych badań oraz przybliżenia osiągnięć młodych ludzi.
Trwająca trzy dni konferencja, została podzielona na sześć sesji tematycznych:
1. Choroby cywilizacyjne
2. Fizjologia i biotechnologia roślin
3. Komórka – podstawowy model badawczy
4. Nanotechnologia w naukach biologicznych
5. Neurobiologia
6. Życie w skali mikro
Zwieńczyło ją wręczenie nagród za najlepsze wystąpienia referatowe i posterowe.

2015.04.20-22
SPOTKANIE
W CENTRUM
NOWYCH TECHNOLOGII

Centrum Nowych Technologii
W dniu 19.02. br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu, które odbyło się w Centrum Nowych Technologii przy ul. S. Banacha 2 c w Warszawie.
Misją CeNT jest: „Kształcenie liderów dla nauki i gospodarki oraz uzyskiwanie liczących się wyników w interdyscyplinarnych badaniach naukowych z pogranicza biologii, chemii, fizyki i technologii informacyjnych”.
Mieliśmy przyjemność omówić sytuację polskiej nauki z prof. dr hab. Piotrem Węgleńskim i dr Robertem Dwilińskim oraz innymi przedstawicielami CeNT. Usłyszeliśmy również o najciekawszych projektach naukowych, nad którymi pracują naukowcy CeNT i które my chcielibyśmy wspierać.
Więcej informacji o wspomnianych projektach badawczych oraz o konferencjach i publikacjach CeNT, mogą Państwo znaleźć pod następującym linkiem: http://www.cent.uw.edu.pl.












2015-02-19
STYPENDIA
DLA MŁODYCH
NAUKOWCÓW

Stypendium dla (nie tylko) młodych naukowców
Jeśli jesteś zapaleńcem realizującym swój niepokój w dziedzinach nauki takich jak:
  • biologia molekularna,
  • medycyna molekularna,
  • genetyka,
  • nanotechnologia,
  • inżynieria biomedyczna
przedstaw swoje portfolio zawierające dotychczasowe osiągnięcia i stawiane sobie cele, a my postaramy się pozyskać dla Ciebie stypendium o wartości około 3.000 zł brutto miesięcznie nieograniczone w czasie (dopóki postępy w pracach badawczych będą wyglądały obiecująco).
W trakcie realizacji Twoich celów naukowych udostępnimy Ci miejsce na naszej stronie internetowej, gdzie będziesz zamieszczał postępy swoich prac. Od tego jak będą przebiegać Twoje badania i jakie będą osiągnięcia zależeć będzie okres wypłacania i wysokość stypendium.
Zasady są proste, warto spróbować.
kontakt biuro@swrn.org.pl








2014-12-08
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY POŚWIĘCONE CYTOMETRII PRZEPŁYWOWEJ W ONKOLOGII MOLEKULARNEJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych cytometrii przepływowej w onkologii molekularnej, organizowanych przez zespół dr Magdy Winiarskiej z Zakładu Immunologii WUM, które odbędą się w dn. 15- 16.10 br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Do udziału zapraszamy zarówno młodych jak również bardziej doświadczonych naukowców posiadających doświadczenie w cytometrii przepływowej. Wykłady wygłoszą: Dr Dinis Calado, prof. Dimitar Efremov, dr Patrick Engelberts, dr Cyril Fauriat, prof. Przemyslaw Juszczynski, dr hab. Katarzyna Piwocka i dr hab. Ewa Zuba-Surma.
Patronat honorowy nad warsztatami objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Aby wziąć udział w pierwszym dniu warsztatów należy zgłosić swój udział wypełniając formularz, znajdujący się na stronie internetowej.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapraszamy!
http://bastion.wum.edu.pl/aktualnosci/warsztaty-poswiecone-cytometrii-przeplywowej-w-onkologii-molekularnej-15-16-10-2014/

2014-10-02
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY POŚWIĘCONE WYKORZYSTANIU TECHNIK ANALIZY GENOMU W BADANIACH NOWOTWORÓW

Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych wykorzystaniu technik analizy genomu w badaniach nowotworów, organizowanych przez zespół prof. dr hab. Rafała Płoskiego z Zakładu Genetyki Medycznej w ramach projektu BASTION.
Warsztaty odbędą się 28 października 2014 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane najnowsze aplikacje metod genomicznych w onkologii. Wykład wygłosi m. in. dr hab. Ellen Heitzer, Aleksandra Kołodziejczyk i Alexander Garvin.
Patronat honorowy nad warsztatami objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronami medialnymi wydarzenia jest: magazyn Rynek Zdrowia, serwis Biotechnoiologia.pl, serwis Laborant.pl oraz serwis MedTube.pl.
Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz, do którego link znajdziecie Państwo na stronie internetowej.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Więcej na stronie: http://bastion.wum.edu.pl/aktualnosci/warsztaty-technik-analizy-genomu-w-badaniach-nowotworow/

2014-10-02
WSPIERAMY MŁODYCH, ZDOLNYCH
I AMBITNYCH
II STUDENCKA KONFERENCJA BIOLOGII

Wspieramy młodych, zdolnych i ambitnych.
W dniach 23-25.05.2014 odbyła się II Studencka Konferencja Biologii Medycznej - Biofuzje, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć i fundować nagrodę dla najlepszego prelegenta.
Biofuzje to przedsięwzięcie Koła Naukowego Biologii Medycznej „Antidotum”, działającego przy Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego od początku 2012 roku. Organizacja zrzesza młodych ludzi z wielką pasją i energią. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na niezwykle istotne w świecie nauki interdyscyplinarne badania w dziedzinie biologii medycznej oraz wymiana doświadczeń różnych środowisk akademickich w jednym miejscu.
Więcej pod adresem http://biolmed.wix.com/biofuzje










2014-06-04
WARSZTATY
"A  B  C GENETYKI"


Organizujemy dla Was Warsztaty „a b c Genetyki”, propozycja nasza skierowana jest do osób, które chcą zaznajomić się z zagadnieniami genetyki oraz mikrobiologii, nie posiadając jednak wykształcenia w tym kierunku.
TEMATYKA WARSZTATÓW:
1. „Genetyka człowieka – geny i niesione przez nie informacje. Badania genetyczne w identyfikacji predyspozycji do zachorowań na nowotwory i choroby zakrzepowo-zatorowe”.
2. „Człowiek jako podłoże dla rozwoju mikroorganizmów. Wykrywanie i identyfikacja drobnoustrojów chorobotwórczych dla człowieka.”
3. „Dlaczego jesteśmy unikalni? Zróżnicowanie międzyosobnicze i sposoby jego określenia.”
Serdecznie Wszystkich Zapraszamy !

2014-04-02
WYDZIAŁ BIOLOGII UW
W DNIACH 2014.05.23-25
KONFERENCJA BIOFUZJA

Szanowni Członkowie SWRN oraz młodzi Naukowcy miło nam jest poinformować, że w dniach 23-25.05.2014 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Konferencja BioFuzje,
podczas której zostanie wręczona Nagroda Główna, której to sponsorem zostało Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Nauki.










2014-02-21
KONFERENCJA
"SPOTKANIE ZE ZNANYMI NAUKOWCAMI
- PRAKTYCZNY WYMIAR NAUKI"

W dniach 15-16 października 2013 byliśmy uczestnikami konferencji:  "Spotkanie ze znanymi naukowcami - praktyczny wymiar nauki."
W zamierzeniu jej organizatorów konferencja miała stanowić platformę wymiany doświadczeń i wiedzy dotyczącej procesów komercjalizacji wyników badań naukowych, transferu technologii i wspierania innowacji.









2013-10-17
SWRN SPONSOREM
I OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NT ZANIECZYSZENIA ŚWIETLNEGO

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Nauki było sponsorem "I Ogólnopolskiej Konferencji na temat Zanieczyszczenia Świetlnego", która odbyła się 26 kwietnia 2013 r. w budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Organizatorami imprezy byli: Koło Naukowe Studentów MSOŚ UW, Koło Naukowe Studentów Astronomii UW oraz Koło Naukowe Astronomów UW.
Do udziału w konferencji oraz do wygłoszenia referatów zaproszono przedstawicieli różnych dyscyplin nauki, jak również osób zainteresowanych tematem od strony praktycznej. Na sali znaleźli się astronomowie, astrofizycy, biolodzy, chemicy, fizycy, geofizycy, inżynierowie budownictwa, prawnicy, urzędnicy oraz spora grupa studentów - miłośników nocnego nieba.
W dyskusji aktywnie udzielali się także przedstawiciele takich instytucji jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Gdańsk.
Organizatorom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne edycje.

2013-04-30
MIĘDZYNARODOWE TARGI
POZNAŃSKIE
JESTEŚMY

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju wzięło udział w jednych z najważniejszych w Polsce targach branży turystycznej – TOUR SALON. Obecność nasza na targach związana była z promocją działalności stowarzyszenia.



















2012-10-28
MIĘDZYNARODOWE TARGI
POZNAŃSKIE
BĘDZIEMY TAM

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju bierze udział w jednych z najważniejszych w Polsce targach branży turystycznej – TOUR SALON, które odbędą się, 24 – 27 października 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Serdecznie zapraszamy Członków Naszego Stowarzyszenia do odwiedzenia naszego stoiska w pawilonie 5, stoisko 6A.
Osoby zainteresowane bezpłatnymi wejściówkami prosimy o kontakt z naszym biurem. Do zobaczenia.















2012-10-22
(22) 425 35 03
SWRN to organizacja pozarządowa non-profit powstała w 2006 roku, zrzeszająca tysiące członków. Za jeden z celów statutowych obraliśmy wyjątkowy sposób finansowania ośrodków i badań naukowych, zespołów prowadzących lub zamierzających prowadzić innowacyjne badania naukowe.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Nauki
Telefon:
Menu
Benefity
>
>
>
>
>
>
Partnerzy
>
>
509 835 703
Wróć do spisu treści